چرا رئیس سازمان زندان ها تغییر کرد؟؟؟

ابتدا برای روشن شدن مطلب به چند نکته اشاره میکنم

1-طبق ماده 12 قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب ؛ رییس کل دادگستری استان، رییس کل دادگاههای تجدیدنظر و کیفری استان است و برکلیه دادگاهها و دادسراهاو دادگستری های حوزه آن استان نظارت و ریاست اداری خواهد داشت.

2-بنابراین ناگفته پیداست که این اهمیت و حساسیت در استان تهران که مشتمل بر پایتخت می باشد از اهمیت دوچندانی برخوردار است چون بالطبع مهمترین و حساس ترین پرونده های قضایی معمولا در تهران شکل می گیرد.

3- طبق تبصره ماده 4 قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب ،پرونده های بسیار مهم مشخصا در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی می شود که به این شرح می باشد:"رسیدگی به کلیه اتهامات اعضاء مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان،نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزراء و معاونین آنها، معاونان  ومشاوران روسای سه قوه، سفرا، دادستان و رییس دیوان محاسبات،دارندگان پایه قضایی، استانداران، فرمانداران و جرایم عمومی افسران نظامی و انتظامی از درجه سرتیپ و بالاتر و مدیران کل اطلاعات استانها در صلاحیت دادگاه کیفری استان تهران می باشد به استثناء مواردی که در صلاحیت سایر مراجع قضایی است."

4-طبق ماده 19 آیین نامه قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب ؛امر ارجاع در دادگاههای تجدیدنظر و کیفری استان با ریس کل دادگستری استان است. بنابر این آنچه که در بند بالا در خصوص رسیدگی به اتهامات مسئولین عالی رتبه اشاره شد، به جهت امر ارجاع برای رسیدگی با رییس کل دادگستری استان تهران است.

5-همچنین به لحاظ اهمیت و جایگاه خطیر رییس کل دادگستری استان،تبصره سوم ماده 13 قانون مورد اشاره تاکید می کند که رییس کل دادگستری استان، باید حداقل دارای 10سال سابقه کار قضایی باشد.

6-این نکته نیز گفتنی است که طبق قانون، رسیدگی به به جرایم مهمی که مجازات قانونی آنها قصاص نفس یا قصاص عضو یا رجم یا صلب یا اعدام یا حبس ابد است و همچنین رسیدگی به جرایم مطبوعاتی و سیاسی در دادگاههای کیفری استان بعمل می آید. بنابراین؛ ریاست کل دادگستری استان تهران به لحاظ بزرگترین استان کشور و حساسیتهای پایتخت از این جهت نیز دارای اهمیت ویژه ای است.

 این 6 نکته مقدمه ای بود تا به این سوال شما عزیزان که شاید بخواهید از بنده بپرسید که چرا در ابتدا  عنوان  رسانه های معارض داخلی را  آورده ام  را پاسخ بگویم.

برای نمونه به مطالب چند رسانه موصوف اشاره ای مینمایم تا موضوع روشن گردد.

1- روزنامه ابتکار-نسخه شماره 5849 - 1393/02/04 - پنج شنبه  4 اردیبهشت ماه 1393 گروه سیاسی:

پنج روز پس از پنج شنبه جنجال برانگیز زندان اوین رئیس قوه قضائیه با صدور احکامی غلامحسین اسماعیلی؛رئیس سازمان زندان‌ها را برکنار کرد.

 

 

2- روزنامه آرمان - پنج شنبه 1393/02/04 :

«اسماعیلی از سازمان زندان‌ها رفت؛ این خبری بود که بعدازظهر دیروز اعلام شد به هر حال دیروز علی‌اصغر جهانگیر به عنوان جانشین اسماعیلی انتخاب شد.

3- روزنامه شرق پنج شنبه 1393/02/04  - تیتر اول :

رئیس سازمان زندان ها تغییر کرد

 

 

اگر بخواهم به نمونه هایی دیگر از این نشریات زرد و معارض و معاند اشاره کنم ؛ شاید نوعی اعتبار بخشی به آنها باشد - به همین دلیل  این 3  را کافی میدانم

حال سوال اینجاست که چرا این رسانه ها همسو با رسانه های ضد انقلاب , تغییر رئیس سازمان زندان هارا با رنگ و لعاب بیشتری منعکس میکنند.

مگر این نیست که آقای اسماعیلی در سمتی بالاتر به خدمت درآمده است؟

چرا این نشریات طوری به عوام الناس القاء میکنند که  ایشان را به دلیل اتفاقات اخیر زندان اوین تغییر داده اند؟

مگر مستندات بند 350 اوین در اختیار عموم قرار نگرفته است؟

آیا  واقعا این نشریات بدون تعصب و دلیل خاصی  اقدام به  انعکاس (معکوس)این خبر داده اند؟

از قدیم گفته اند  العاقل و یکفی بالاشاره

ما مستندات را ارائه کردیم و پاسخی برای سوال ابتدایی (چرایی گفتن رسانه های معارض) نمیگوییم!!!

الحمدلله شما از اولیای الهی و  بصیر هستید- تصمیم گیری نهایی با شما.

بنده از حدود 3 هفته پیش در جریان تغییر رئیس دادگستری کل استان تهران بودم .

این موضوع را بسیاری از این افراد میدانند.که رئیس دادگستری استان تهران میخواست تغییر کند.

شاید این اطلاع من از موضمع نوعی بصیرت باشد.

پس سعی کنیم بصیرت خودمان را بالا ببریم

2.4<72.6

یا علی

خان عزیز

 

 

 

 

/ 3 نظر / 32 بازدید
محمد حسین علائی

داشی سلام؛ کاش در مورد اتفاقات بند 350 یکمی بیشتر توضیح می دادی؟

محمد حسین علائی

بابا حقوقدان غیر سرهنگ! هفتا بدی هشتا لوس[زبان]

مجتبی

ماکه از روز اول گفتیم تو بالا مالا ها سیر میکنی. هرکی عوض میشه تو تو قبلش خبر داری