بی دلیل و با دلیل فقط باید به رسانه ملی حمله شود!!

این مطلب که با تیتر "ظریف ریش‌تراش خود را جا گذاشت" به عنوان مطلب تولیدی توسط سایت "صراط" منتشر شده و در گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران با ذکر "منبع خبر" همانند خبرگزاری رسمی دولت و حتی بعد از ایرنا بازنشر شد(توجه به ساعت انتشار این موضوع را روشن می کند) این خبر در خبرگزاریها و سایتهای ایسنا ، تابناک و ... نیز منتشر شد اما جناب ظریف فقط به خبر باشگاه خبرنگاران واکنش نشان داد و همین موضوع باعث شد مخاطبان به دنبال چرایی این موضوع بروند که طبعا به صورت منطقی و حرفه ای دلیل مستدلی برای این موضع یافت نمی شود..

سایت صراط منتشر کننده اصلی این خبر در این زمینه ضمن اظهار تعجب و شگفتی از مورد حمله قرار گرفتن باشگاه خبرنگاران در موضوعی که این پایگاه خبر ان را منتشر کرده نوشت  به خدا خبر را ما منتشر کردیم و عجیب است چرا رسانه ای دیگر مورد حمله قرار گرفته است.

این سایت اضافه کرد:استفاده یک وزیر دولت از فرصت ایجادشده برای حمله کنایه آمیز به رسانه متعلق به صداوسیما بار دیگر کینه دولت تدبیر و امید با مسئولان صداوسیما را نمایان کرد.

 

تحلیلی که این روزها به صورت پررنگ تر در سایتهای اجتماعی و رسانه ها در مورد چرایی حمله به (فقط) باشگاه خبرنگاران در جایی که همان خبر زودتر در خبرگزاری رسمی دولت نیز منتشر شده منعکس می شود اینست ::

به نظر می‌رسد برخی افراد در دولت اخیرا به صورت هماهنگ با هر بهانه ای و حتی بدون دلیل منطقی انتقاد و حمله به رسانه ملی را به طور قابل تاملی در دستور کار ویژه خود قرار دادند.

برای مثال در آخرین مصاحبه زنده تلویزیونی رئیس جمهور، اختلافات بر سر تعیین مجری ها شدت گرفت تا جایی که مهندس ضرغامی ترحیح داد تا با ارسال نامه ای به شورای نظارت بر صداوسیما (که همان زمان نیز آن را رسانه ای کرد) پای آنها را نیز برای قضاوت، به این موضوع باز کند که در نهایت شورای نظارت بر صدا و سیما حق را به رسانه ملی داد.

برخی از رسانه‌های نزدیک به دولت و برخی از مسئولین این موضوع را دست‌مایه حمله خود به صدا و سیما قرار دادند و مقالات و مصاحبه‌های متعددی در این باره منتشر کردند.

همچنین، سخنگوی دولت نیز چندی پیش از نحوه پوشش سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان انتقاد کرده بود مدعی شده بود رسانه ملی آنگونه که باید سفر استانی دکتر روحانی را پوشش نداده است این در حالی است که واقعیت عکس موضوع را نشان می داد.

به علاوه، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در نامه ای به مهندس ضرغامی از اینکه سازمان صدا و سیما، محمود سریع القلم را مشاور رییس جمهور معرفی کرده، به شدت انتقاد کرد. این در حالی است که تا پیش از آن، همه رسانه‌های رسمی دولتی نیز سریع القلم را که با کراوات در اجلاس داووس حاضر شده بود با همین عنوان (مشاور رییس جمهور) خطاب کرده بودند.

/ 0 نظر / 17 بازدید