خبرهای داغ داغ داغ را اینجا مشاهده کنید

اسکناس غیر رسمی ابتدای پیروزی انقلاب


مجید رفیعی با انتشار این تصویر در صفحه فیسبوک خود نوشت: اسکناسی
عجیب توجه‌ام را جلب کرد. می‌گفت حزب‌اللهی‌های اوایل انقلاب چاپ‌اش کرده‌اند. وزیر
اقتصادشان علم بوده و رییس بانک مرکزی شان عقل. یادگاری گرانی بود. بیست و پنج هزار
تومان!

 
 
 
 
 
دیدار نتانیاهو با روسای گوگل و  یاهو

روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" (jpost) نوشت: "بنیامین
نتانیاهو"، نخست وزیر اسرائیل، روز چهارشنبه برای شرکت در نشست سالانه مجمع جهانی
اقتصاد به دواووس سوئیس سفر می‌کند. دیدار با جان کری و رایزنی درباره مذاکرات سازش
با تشکیلات خودگردان فلسطین از برنامه‌های نتانیاهو در این سفر می‌باشد. انتظار
می‌رود، وی با نخست وزیر استرالیا، رئیس جمهور مکزیک و وزیرخارجه چین نیز دیدار
کند.به گزارش جام، همچنین  برنامه‌ریزی شده که نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس، در خلال حضور چهار روزه خود در  داووس با مسئولان کمپانی‌های بین‌المللی مانند روسای یاهو و گوگل دیدار  کند.
 
 

 
 
این پادشاهان می‌خواهند به مردم سوریه آزادی هدیه کنند

تابناک نوشت: حکومت‌های مستبد پادشاهی زیر قصد دارند به مردم سوریه، آزادی هدیه کنند. یخ‌نشین بحرین: "شیخ حمد بن خلیفه" پادشاه بحرین 15 سال است که بر
این کشور حکومت می‌راند. حکومت وی با مخالفت جدی اکثریت 70 درصدی شیعیان این کشور رو به رو است.
کشور پادشاهی اردن: "عبدالله دوم" از 15 سال پیش جانشین پدری شده
است که خود 47 سال بر این کشور حکومت رانده بود. این پادشاه عرب نیز در سال‌های
اخیر با تظاهرات خیابانی گسترده‌ای مواجه شده که به تغییر نخست وزیرها در این کشور منجر شده است.

امیرنشین کویت: "خاندان آل صباح" از دهه‌ها پیش تاکنون امیری
کویت را بر عهده داشته است. این خاندان که تاج و تخت کویت را مدیون غرب است، در
جریان تحولات اخیر مردمی در کشورهای عربی در کنار دیگر شاهان منطقه خلیج فارس سعی داشته که از به هم خوردن نظم موجود جلوگیری کند.

حکومت پادشاهی مراکش: "محمد ششم" پادشاه 15 سال اخیر مراکش از اصلی‌ترین مخالفان ایران در بین کشورهای عربی است. او بزرگترین تاجر و بانکدار مراکش نیز هست.

سلطان‌نشین عمان: پیشینه
حکومت "سلطان قابوس" بر عمان به پیش از انقلاب اسلامی در ایران بر می‌گردد. عضو
معتدل‌تر شورای همکاری خلیج فارس توانست موج اعتراضات تحولات اخیر کشورهای عربی را در کشور خود مهار کند.

امیرنشین قطر: "تمیم بن حمد آل ثانی" جوان‌ترین امیر در خانواده‌ای است که نسل در نسل بر قطر حکومت کرده‌اند. قطر اگر چه با استفاده از منابع عظیم مالی ناشی از صادرات گاز و شبکه تلویزیونی الجزیره از موج تحولات در کشورهای عربی استقبال کرد ولی با نادرست از آب در آمدن پیش‌بینی‌های خود، این روزها به سمت موضع خفیف‌تر حرکت کرده است.

کشور پادشاهی عربستان سعودی: فرزندان
"آل سعود" نه تنها همیشه پادشاه کشور عربستان سعودی بوده‌اند، بلکه حتی نام خود را بر این کشور نیز گذاشته‌اند. پشت سر عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه 90 ساله این
روزهای آل سعود، صف شاهزاده‌های پیری قرار دارد که شاید زودتر از پادشاه جان
بسپارند. عربستان در رقابت بر سر منطقه، اصلی‌ترین حامی تروریست‌های سوریه و منطقه است.

شیخ‌نشین امارات: "شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان" در ده سال اخیر جانشین فردی شده که پیش از وی 38 سال بر این همسایه پر درد سر ایران حکومت کرده است.
امارات در کنار عربستان سعودی در ماه‌های اخیر از اصلی‌ترین حامیان مالی نظامیان
حاکم بر مصر بوده است.
 
 


تصاویری کمتر دیده شده از تظاهرات علیه شاه در آمریکا
 
 
 
 
سهم‌خواهی خوئینی‌ها از رهبری انقلاب

مشرق نوشت:
"آیت‌الله هاشمی رفسنجانی" در کتاب خاطرات خود به سهم‌خواهی "موسوی خوئینی‌ها" از آیت‌الله خامنه‌ای اشاره می‌کند که ذکر این خاطره خالی از لطف نیست.

30 مرداد:  آقای موسوی خویینی‌ها آمد... از رهبری رنجیده، به خاطر اینکه ایشان را رئیس قوه قضائیه نکرده است. گفتم آیت‌ا... خامنه‌ای مایلند در دفتر خودشان کاری به ایشان واگذار نمایند؛ نپذیرفت. گفت بنا دارد با انتخابات میان دوره‌ای به مجلس برود.
پیشنهاد همکاری با نهاد ریاست جمهوری را هم دادم. گفت اگر بنا باشد کاری را بپذیرد، این را می‌پذیرد. (کارنامه و خاطرات، هاشمی رفسنجانی، بازسازی وسازندگی
(1368)، ص 280)
 
 
پیام تسلیت "آلن ایر" برای درگذشت خواهر کروبی


جمهوریت نوشت: "آلن ایر" سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا به مناسبت درگذشت "خواهر مهدی کروبی" پیام تسلیتی در فیسبوک منتشر کرد.
 
"همین حالا با کمال تأسف باخبر شدم که دو روز پیش سرکار خانم فاطمه کروبی، خواهر رییس اسبق مجلس شورای اسلامی "حجت‌الاسلام مهدی کروبی"، به حمت خدا رفت. خاموش شدن این شمع نورانی را خدمت خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند یکتا رفع درجات آن بزرگوار دربهشت أعلا و مزید فضل و رحمت
پروردگار بی‌همتا برایشان و طول عمر بازمانگان آن مرحوم همراه با سلامتی و حسن
عاقبت‌شان خواهانم."
 
 
حضور ضد انقلابیون در کنفرانس "حق حیات و مجازات مرگ در ایران"

"امجد حسین پناهی" عضو مطرح گروهک تروریستی کومله پس از دیدار چندی پیش با "احمد شهید" این بار در کلن آلمان دیده شد! یکی از منابع خبری بولتن، در شهر کلن آلمان از برگزاری کنفرانسی ضد ایرانی در این کشور به میزبانی گروه‌های ضد انقلاب خبر داد. این کنفرانس با بودجه‌ای که اخیرا احمد شهید به امجد حسین پناهی عضو مطرح گروهک کومله و نماینده این گروهک تروریستی در خارج کشور اهدا کرده بود، برگزار شده است.
 
روز شنبه 28 دی ماه، نشست اول از کنفرانس دو روزه علیه عدام (اعدام اعضای گروهک‌های تروریست و ضد انقلاب) با عنوان "حق حیات و مجازات مرگ در جمهوری اسلامی ایران" در شهر کلن کشور آلمان برگزار گردید. در این کنفرانس چهره‌های سرشناس و مطرح ضد انقلاب، احزاب تروریست کرد و غیرکرد و وکلای فراری ضد
انقلاب و نمایندگان گروه‌های تروریست و ضد انقلابی همچون کمونیست کارگری ایران،
حکمتیست، خبات، منافقین، حزب آزادی کردستان، کومله، دمکرات و افرادی چون؛ محمد مصطفی، آذر ماجدی (از حزب تروریست کمونیست کارگری ایران - حکمتیست)، بهرام آبار، کوهیار گودرزی و کورش زامی (از طریق اسکایپ) برگزار شد.
 
برگزارکنندگان این کنفرانس اعلام کردند که مجموعه نشست‌های این کنفرانس تلاش خواهد داشت به موضوعاتی اساسی از جمله حق حیات و مجازات مرگ در جمهوری اسلامی و اعدام‌های بی‌رویه مخالفین ایرانی، بپردازد. در روز نخست این کنفرانس ضد ایرانی این مسائل دروغین عنوان شد؛ استفاده از مجازات مرگ به عنوان ابزار سرکوب، خفقان و ایجاد رعب و وحشت در جامعه، بررسی نقش برنامه‌های بین‌المللی در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در بالا بردن تعداد اعدام‌ها، جلوگیری از اعدام افراد ضد ایرانی و مخالفین حکومت ایران، راه‌اندازی تظاهرات‌ها در سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در اروپا و آمریکا مورد برسی قرار گرفت.
 
 
 
 
 

 
/ 0 نظر / 17 بازدید